Математика 3 кл. кайталау. ашык сабак

Курмашева Нурбике Сексеновна
Бастауыш сынып мугалими
Жумыс орны: Батыс Казакстан облысы
Таскала ауданы
ЖОББ Мереке МБ
Сабақтың тақырыбы: Математика. Өткенді қайталау / 3 кл. /
Сабақтың мақсаты: а) оқушылардың математикадан алған білімдерін тереңдету, өткен тақырыптар
бойынша білімдерін пысықтау;
ә) өз бетінше жұмыс істеу қабілеттерін, логикалық ой-өрісін дамыту;
б) ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу, ұтқр ойға, ұтымды жауап
беруге баулу.
Көрнекілігі: интерактивті тақта, слайдтар, семантикалық карта
Түрі: жарыс
Типі: қайталау
Әдісі: топтық жұмыс, ой қозғау, қызығушылығын ояту
Сабақтың барысы :
І. Ұйымдастыру
ІІ. Психологиялық дайындық
Армысың, асыл күн!
Армысың, асыл жыр,
Армысың, көк аспан,
Армысың, жан досым,
Жылуыма жылу қос
Міне, менің қолым бос.
ІІІ . Өткенді қайталау
Енді бүгінгі сабағымызда топқа бөлініп, жарыс түрінде өтеді.
І топ
Тапқырлар
Біздер тату баламыз,
Өсіп алға барамыз.
Есептерді шығарып,
Білімді шәкірт боламыз.
ІІ топ .
Ойшылдар
Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,
Математикаға орын берсең басыңнан
Барлық ғылым саған үйір болады,
Досың салар табылатын қасыңнан.
2. Қызығушылығын ояту.
«Миға шабуыл» (ауызша)
3. «Кім шапшаң?» ойыны
- 0-ді санға көбейткенде неше шығады? (0)
- 10х10 көбейтіндісі? (100)
- Автобусқа 9 адам мінді, түскенде одан 3 есе артық. Неше адам түсті? (27)
- Көбейту амалының компоненттерін ата
- Бөлу амалының компоненттерін ата
- Тік төртбұрыштың қабырғаларының ұзындығы туралы не білеміз? (тік төртбұрыштың қарама-қарсы қабырғалары тең)
- Шаршының қабырғаларының ұзындығы туралы не білеміз? (шаршының барлық қабырғалары тең)
- Тік төртбұрыштың ауданын қалай есептейміз? (ұзындығын еніне көбейтеміз)
- Тік төртбұрыштың периметрін қалай есептейміз? (барлық қабырғаларын қосамыз)
4. «Тапқыр болсаң, тауып көр»
Теңдіктер тура шығатындай қажетті сандарды алып, орнына қой (орындарынан)
І топ
9 х 8 = 8 х ?
9 х 8 = 9 х 7 + ?
6 х 9 > 5 x 9 + ?
4 2 > 4 + ?
8 2 + 6 2 < 9 2 + ?
ІІ топ
6 x 8 > 6 x ?
7 x 5 < 5 x ?
24 : 3 > 24 : ?
9 2 < 9 + ?
5 2 + 4 2 > 3 2 + ?
5. «Кім жүйрік?» (тақтада) (кітаптан №4 154бет)
А) Қ. Б. - 6х5
Е. б. - 9х9
Шешуі: 6х5+9х9=111
Жауабы: 111түрлі түсті қағаз парағын сатып алды.
Ә) Жұмсады - 5 (п)
Қалды - әрқайсысы 2 (п) қызыл, көк, жасыл
Болды - ?
Шешуі: 5+2+2+2=11
5+2х3=11
Жауабы: 11парақ қағаз
Сергіту сәті
Шаршасаңдар балалар,
Қолдарыңды созыңдар.
Саусақтармен ойнаңдар
Қолдарыңды сермеңдер!
Денелерің шынықсын
Саналарың тынықсын.
6. Семантикалық карта
7. «Кім ойшыл?»
8. «Кім жылдам?» (тақтада) (№2 кітаптан 154бет)
8х6 - 9=39
8х8+36=100
8х9+28=100
16:2х8=68
60 - 8х4=28
8х7 - 28=28
12+8х5=52
24:8х4=12
72:8+25=34
64:8 - 8=0
48+48:8=54
100 - 56:8=93
9. Өзіндік жұмыс (тест тапсырмалары)
10. Мақтау, бағалау.
11. Үйге тапсырма №7 (155бет) .
Жалпы білім беретін Мереке орта мектеп-балабақшасы
Ашық сабақ
Тақырыбы: Өткенді қайталау
3-сынып
Өткізген: бастауыш сынып мұғалімі
Курмшева Н. С.
2012 - 2013 оқу жылы
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz